Як вибирати електрогітару

1. Вивчи основні частини електрогітари. Це основна порада від порталу https://4club.com.ua/muzykalnye-instrumenty/gitary/elektro-gitars/. Як і акустика, електрогітара це, по суті, палиця зі струнами, однак, з купою дивних перемикачів і ручок. Уміння розпізнавати основні складові електрогітари допоможе позбутися від багатьох помилок, щоб сконцентрувати увагу на дійсно важливі речі.

• Звукознімачі розташовуються на корпусі під струнами. Звукознімач може бути всього один, а може бути три і чотири, в залежності від моделі. Звукознімач потрібен, відповідно, щоб знімати з гітари звук. Усередині розташовуються котушки, які під дією тих, хто вагається струн генерують аудіо сигнал, який по кабелю передається в підсилювач.

• Перемикачі гучності (Volume) може бути цілих 3. Вони регулюють рівень гучності на гітарі.

• Перемикачі тону (Tone) відповідає за баланс між високими і низькими частотами. Найчастіше кожному звукознімачу відповідає своя ручка тони.

• Перемикач активує той чи інший звукознімач або включає їх в певній комбінації.

• Вихідний роз’єм може розташовуватися внизу як на боці гітари, так і на лицьовій стороні. Стандартний гітарний шнур — типу «джек-джек».

2. Виріши, яку форму гітари ти хочеш. Недосвідченому погляду може здатися, що все гітари виглядають приблизно однаково, проте гітари діляться на кілька основних категорій залежно від форми корпусу, кожна зі своїми нюансами по звуку і стилю гри. Для деяких жанрів підходять певні форми, хоча правил, які регламентували б це питання, не існує. В кінцевому рахунку, все впирається в твій персональний стиль і музику, яку ти граєш.

• цельнокорпусная гітари міцні і важкі, часто робляться з одного шматка дерева. Через відсутність резонаторних порожнин на цельнокорпусних гітарах можна грати тільки через підсилювач. Велике значення для цельнокорпусних гітар має тип звукознімачів і електроніка. Є чергові комбінації для рок-н-ролу, панку і металу. Одні з найвідоміших типів цельнокорпусних гітар це Fender Stratocaster і Gibson Les Paul.

• Електрогітари з порожнистим корпусом, як підказує назва, всередині порожнисті. Ще в народі з називають «банками» На них немає резонаторного отвори, як на акустичних гітарах, і зазвичай на них коштують не такі звукознімачі, як на цельнокорпусних гітарах. На таких гітарах часто грають джаз, і для них характерно тепле звучання, велика кількість середніх частот, і вони прекрасно поєднуються з малопотужними підсилювачами.

• Полу-порожні електрогітари (або інакше «напівакустичні») це гібридна модель, в корпусі якої зроблені порожнини, які бувають різного розміру і форми. Найзнаменитіші напів-порожні гітари це Rickenbacker і Gibson ES.

• Електроакустичні гітари виглядають як акустичні гітари з вбудованими пьезо або магнітними звукоснимателями, щоб їх можна було підключати як електрогітару. Налаштувань, а отже і варіантів звучання, електроакустики набагато менше, ніж у електрогітари, але зате на них можна грати як з підключенням до підсилювача, так і без.