Чоловічі вишиванки: питання вибору

Згідно зі стародавніми традиціями, молода дівчина повинна була вишити сорочку своєму нареченому. Цей подарунок демонстрував хазяйновитість та працьовитість нареченої. Вишита сорочка правила чоловікові за оберег, захищала від зла та негод. Сьогодні далеко не всі дівчата володіють мистецтвом вишивання. Але це не біда: чоловічі вишиванки можна замовити, купити на ринку або в онлайновому магазині. На що треба звернути увагу?

Універсальність, зручність та практичність

Ідеальна чоловіча вишиванка – та, що пасує до різних предметів одягу, тобто універсальна. Вишиванку можна носити з джинсами, бриджами, брюками класичного покрою та навіть с діловим костюмом. Це дуже важливо, тому що чоловіки не дуже полюбляють підбирати одяг.

Не менш важлива й практичність. Лляні вироби сильно мнуться, прасувати таку вишиванку досить складно. Оптимальне рішення – тканини, які поєднають натуральні та синтетичні волокна. Не варто дарувати чоловікові сорочку, яку можна прати лише вручну. Ідеальними є вироби з попліну. Поплін має синтетичну складову, але є дуже простим у догляді, має сліпучо-білий колір. Популярні також вироби зі стрейч-льону. Синтетична складова досить мала, але полотно не мнеться, добре пропускає повітря та поглинає вологу.

Крім того, вишиванка потрібна бути зручною. Якщо виріб десь коле чи ріже, ніхто це носити не буде. Чоловіки – не жінки: вони не будуть мучитися заради краси.

«Чоловічий» візерунок та стримана колористика

Звичайно, чоловікам не варто купувати сорочку з рослинним чи зооморфним орнаментом. Виключення з цього правилу – дубове гілля з листям та жолудями або зображення сокола (сокіл – це чоловіча сутність). Оптимальний варіант – геометричний орнамент, який підкреслює чоловічу силу та рішучість.

Кольори не повинні бути дуже різноманітними й яскравими. Чоловіки полюбляють простоту та стриманість, тому більшості з них подобаються вишивки, видержані в одному кольорі.

Відтінок тканини може бути різним. Традиційні вишиванки (див. пропозиції: http://ukrglamour.com.ua/vyshivanki/) – білі або трохи жовтуваті. Це колір натурального льону. Але не менш популярні вишиті сорочки чорного, сірого або блакитного кольору. Вишивка може бути різно- або однокольоровою.

Висока якість

Вишиванка від ukrglamour.com.ua – знаковий подарунок, на якому економити не можна. Бажано, щоб вишивка була досить щільною. Чим вона щільніша, тим більше часу річ вам прослужить. Ідеально, якщо це ручна вишивка. Якщо візерунок зроблено машинним способом, то треба обирати вибір з вищої цінової категорії.