5 нових трендів на українського АПК

Агробізнес в усьому світі стрімко розвивається. Аграрії застосовують нові розробки і постійно оновлюють свою технічну базу. Український агропромисловий комплекс також не залишився осторонь. Незважаючи на повільний прогрес, в найближчі роки можна буде спостерігати появу нових тенденцій в агробізнесі.

Який вплив матимуть 4 нових трендів на український АПК?

Як зазначає президент НААН України Ярослав Гадзало, потрібно враховувати орієнтацію на технологічність. Такий підхід вже давно використовують великі агрохолдинги, які мають ресурси. Вони створюють сприятливі фінансові та організаційні можливості для впровадження розробок. Але для невеликих приватних підприємствах ці можливості поки недоступні.

НАУКА

Другим майбутній трендом академік вважає створення науково-аналітичного центру НААН «Агрокосмос» на базі Інституту агроекології і природокористування. Такий центр може надати аналітичні матеріали, що підвищило б ефективність використання природних ресурсів.

БІОТЕХНОЛОГІЇ

Генна інженерія могла б допомогти в розробці сортів пшениці стійким до температурних умов. На відміну від ГМО, такі технології використовують альтернативні методи зміни культур.

ВУЗЬКА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ

Нішеві напрямки є більш ефективними. Наприклад, то господарство, де спеціалізуються виключно на вирощуванні гороху буде більш ефективним, ніж «загальна» ферма.

АКТИВІЗАЦІЯ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Відхід від великих агрохолдингів, які продовжать нарощувати виробничу потужність в Україні, тоді, як в світі давно практикується зміцнення фермерських господарств. Надалі ситуація миє зміниться на користь останніх.Останні роки показали, що український агросектор впевнено розвивається і набирає обертів. Надалі він цілком може стати одним з головних двигунів української економіки.

Гарні зразки техніки на цьому сайті https://motokosmos.com.ua/t161

ІДЕЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ В СЕЛІ З НУЛЯ

Найпростішим рішенням для починаючого підприємця стане рослинництво. Воно не вимагає великих вкладень. Потрібно знайти ділянку землі, обробити його, посіяти затребувану культуру або висадити овочі, зібрати і продати урожай. Якщо планувати великі обсяги, не обійтися без спеціальної техніки: минитрактора або мотоблока. Як варіант, можна зайнятися вирощуванням свіжої зелені в теплиці. Недолік такого бізнесу полягає в його сезонності.

Для вирощування тварин знадобитися вміння за ними доглядати. Краще вибрати один вид і удосконалюватися в навиках.

Наприклад, можна розводити:

  • кроликів — прибуток приносить і м’ясо, і шкура;
  • свійську птицю — кури, гуси, качки, індики;
  • корів — молочні натуральні продукти завжди затребувані;
  • коней;овець.

Бджільництво теж може приносити прибуток. Це непроста справа, але зараз є спеціальні курси для його освоєння. Натуральний мед користується чималим попитом. Якщо не брати до уваги продаж на ринку, мед охоче купують як місцеві жителі, так і дачники.Магазин буде рентабельним бізнесом в разі, коли в селищі слабо організована торгівля. Золотою жилою стане торгова точка, де жителі зможуть придбати не тільки продукти, а й господарські товари.Перед тим, як починати свою справу, потрібно проаналізувати можливості конкретної місцевості, врахувати власні ресурси і переваги.